Řez a využití travertinu

Řez travertinu

Finální kresba struktury kamene záleží na metodě řezu, který se provádí lanovou pilou dvěma způsoby: podél žíly a napříč žilou.

Při řezu po žíle jsou zřetelné sedimentační vrstvy (nejznámější a tradiční řez travertinu od starověku), zatímco při řezu napříč žilou se objeví rozmanitý vzor (tento řez se začal praktikovat na začátku devadesátých let minulého století).

Reale po žíle

Řez po žíle (Vein Cut)

Reale řez napříč žilou

Řez napříč žilou (Cross Cut)

Využití travertinu

Využití travertinuŘímský travertin je ideální k využití v rozmanitých městských projektech (dlažby na náměstích, v kostelech, sochy, různé okrasné objekty, hřbitovní pomníky apod.). Ve stavebnictví má široké využití jak v interiéru (obklady, dlažby - pro své izolační vlastnosti je oblíbený pro topné podlahové systémy), tak i v exteriéru.

Zvláště je vhodný pro zátěžové objekty (obrubníky, římsy, fasády) a zejména pro využití do reprezentativních prostor (hotely, sídla firem, kanceláře), kde působí velmi elegantně a díky své struktuře a povrchu dodává danému prostoru jedinečnou atmosféru. Velmi dobře se udržuje a vždy si zachovává vzhled čistého prostředí.